HC Zalău a încheiat sezonul pe locul şase

HC Zalău a pierdut ultimul meci din cadrul sezonului 2013 – 2014 al Ligii Naţionale de hndbal feminin, fiind învinsă sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 22 – 26 (12 – 13) de HCM Roman. Echipa pregătită de Gheorghe Tadici a avut o primă repriză destul de reuşită, iar la pauză a intrat la vestiare cu handicap de un singur gol, chiar dacă, pe parcursul reprizei întâi, romaşcanele au avut de câteva ori avans de trei goluri.

În partea a doua, echipa pregătită de Florentin Pera şi-a mărit avantajul, conducând în minutul 51 cu scorul de 24 – 19. Spre final, formaţia zălăuană a încercat să revină, dar nu a reuşit să se apropie decât la patru goluri de Roman, scorul final devenind 26 – 22 în favoarea gazdelor.

În urma acestui rezultat, echipa pregătită de Gheorghe Tadici a terminat pe locul şase Liga Naţională, iar în sezonul următor nu va evolua în cupele europene.

One Thought to “HC Zalău a încheiat sezonul pe locul şase”