FC Zalau o ia la vale

Echipa pregatita de Marius Pasca si Cristian Oros a suferit vineri dupa-amiaza al doilea esec consecutiv, pierzand cu scorul de 3 – 1, in deplasare, in fata celor de la Seso Campia Turzii.

Gazdele au deschis scorul in minutul 11, prin Adrian Fertea, care a reluat cu capul in plasa centrarea lui Bogdan Pop. A fost singurul gol al primei reprize, celelalte doua reusite ale gazdelor fiind marcate in decurs de numai doua minute, 61 si 63. Pentru 2 – 0 a inscris Lucian Balc, iar al treilea gol a fost marcat de capitanul Rares Sancira.

FC Zalau a redus din handicap in minutul 78, prin Andrei Balan, care profita de o pasa gresita a lui Cosmin Vasaie si inscrie la coltul scurt, din sase metri.

In urma esecului de la Campia Turzii, FC Zalau a coborat pe pozitia a VI-a in clasament cu doua etape inainte de finalul turului, dupa ce, la un moment dat, a fost la un pas de a urca pe pozitia secunda.