FC Zalău, la a doua remiză în amicale

FC Zalău a susţinut sâmbătă dimineaţa al treilea joc de verificare dinaintea începerii returului. Partida s-a disputat în Parcul Sportiv „Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca, „alb-albaştrii” terminând la egalitatea, scor 1 – 1 duelul cu Viitorul Ulmeni, formaţie ce activează tot în Seria a V-a din Liga a III-a.
Scorul primei părţi a fost 0 – 0, ambele goluri marcându-se în partea secundă. Zălăuanii au deschis scorul prin mijlocaşul Florin Istrate, iar maramureşenii au restabilit egalitatea în ultimul sfert de oră. Zalăul, însă, putea câştiga jocul fără nicio problemă, irosind multe ocazii clare.
„Puteam câştiga acest meci fără nicio problemă, dar s-au ratat foarte multe ocazii. Efectiv, jucătorii s-au întrecut în ratări. Lotul nu este încă complet. În perioada următoare vor mai veni câţiva jucători cu care suntem în tratative în acest moment”, ne-a declarat preşedintele Ioan Morar.
Următorul amical pentru formaţia de la poalele Meseşului este programat miercuri, tot în Parcul Sportiv „Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca, adversară fiind Universitatea Cluj.
În primele două amicale, Zalăul a remizat 2 – 2 cu Atletic Olimpia Gherla şi a învins cu scorul de 3 – 1 juniorii republicani de la Ardealul Cluj.
FC Zalău (repriza I): Claudiu Băican – Grigore Turda, Paul Mateciuc, Ionuţ Ţârlea, Alexandru Taloş, Cătălin Odenie, Răzvan Meleg, Raul Stanciu, Sebastian Duma, Radu Ungurianu şi Flaviu Porumb.
FC Zalău (repriza a II-a): Mădălin Şandor – Gabriel Coţi, Paul Mateciuc, Ionuţ Ţârlea, Alexandru Bercean, Florin Istrate, Răzvan Meleg, Raul Stanciu, Eduard Kurti, Beniamin Boka şi Alexandru Pop.