FC Zalău, campioană judeţeană la juniori C

Echipa pregătită de Cristian Oros a devenit campioană judeţeană exact în ultima etapă, învingând marţi după-amiaza, pe teren propriu, Luceafărul Bălan, cu scorul de 5 – 2. Zălăuanii au deschis repede încă din minutul trei, prin Andrei Sezgin, dar oaspeţii au restabilit egalitatea în minutul 18, prin Florin Moldovan. Până la pauză s-a făcut 3 – 1 pentru FC Zalău, juniorii antrenaţi de Cristian Oros înscriind prin Andrei Sezgin şi Răzvan Meleg. În minutul 46, Sezgin a reuşit hattrick-ul, iar în minutul 69, Bălanul a redus din handicap, printr-un autogol al lui Denis Păşcuţă. Cel care a înschis tabela a fost Denis Chiş, în minutul 70.

Turneul zonal al Campionatului Naţional de juniori C este programat în luna iunie.