FC Zalău a pierdut amicalul de la Baia Mare

După ce a pierdut cu scorul de 0 – 6 pe teren propriu în faţa formaţiei FCM Baia Mare, FC Zalău a fost învinsă de echipa maramureşeană şi în partida amicală disputată vineri, la Baia Mare. Echipa pregătită de Călin Pop şi Cristian Oros a cedat cu scorul de 1 – 3, golul de onoare al zălăuanilor fiind marcat de Dorin Vălimăreanu, la scorul de 3 – 0 pentru gazde. Scorul pauzei a fost 1 – 0, după golul marcat în minutul 26 de Avădanei, iar după revenirea de la vestiare, Vasile Pop a majorat avantajul gazdelor. Laval a marcat pentru 3 – 0 în minutul 65.

Pentru FC Zalău a fost al şaselea amical din această vară, în celelalte partide înregistrând două victorii, un egal şi două înfrângeri: 2 – 0 cu Unirea Dej, 0 – 6 cu FCM Baia Mare, 0 – 1 cu CS Sânmartin, 3 – 0 cu Unirea Dej, şi 1 – 1 cu Universitatea Cluj.