FC Zalau a debutat cu dreptul in faza a doua

FC Zalau  a debutat cu dreptul in faza a doua

FC Zalau a sustinut sambata primul meci din cadrul fazei a doua a Ligii a IV-a. Trupa antrenata de Marius Pasca a intalnit pe teren propriu AS Logistic Zalau, echipa pe care a invins-o cu scorul de 4 – 1, dupa ce la pauza tot FC Zalau conducea cu 1 – 0. Primul gol al meciului a venit in minutul 15, cand Alexandru Pop a transformat o lovitura libera, de la aproximativ 25 de metri. La 13 minute de la reluare, Cristi Oros a marit avantajul pentru gazde. In minutul 72, AS Logistic a redus din handicap, insa sase minute mai tarziu, Adrian Farcas a readus linistea in tabara gazdelor, majorand scorul la 3 – 1. Ultimul gol al meciului a fost inscris de Cristi Oros, in minutul 90, scorul final devenind astfel 4 – 1 pentru FC Zalau.

FC Zalau: Notigan, V. Bumbut, Pop, F. Vasvari, Negrean, Murg, G. Vasvari, Bode, Farcas si Mandrut. Au mai evoluat: Dragos, Cosma, Berbecar si Iacob. Antrenor: Marius Pasca.