Dumbrava Gîlgău a înregistrat scorul etapei în Liga a IV-a

CS Barcău Nuşfalău continuă să rămână lider în Liga a IV-a după 15 etape, câştigând fără probleme, cu scorul de 5 – 1 meciul susţinut pe terenul echipei Olimpic Bocşa. Oaspeţii au condus cu 4 – 0, Cosmin Sabou a redus din handicap printr-o lovitură de pedeapsă, iar scorul final l-a stabilit Vasile Ciorba, care a reuşit un hattrick.
Scorul etapei l-a înregistrat Dumbrava Gîlgău, formaţia pregătită de Marius Paşca impunându-se cu scorul de 9 – 1 pe teren propriu, în faţa celor de la CS Crasna.
Flacăra Halmăşd a produs surpriza etapei, câştigând cu scorul de 4 – 0 în faţa celor de la Rapid Jibou. Toate cele patru goluri ale gazdelor au fost marcate în partea secundă, scorul fiind deschis în minutul 52, de Garbacz Szilard. Nagy Ciprian, Tudor Ulmeanu şi Emil Borz şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor.
AS Chieşd a obţinut şi ea un rezultat nesperat în faţa echipei Silvania Cehu Silvaniei, oaspeţii marcând golul de onoare abia în minutele de prelungiri.
Unirea Mirşid s-a impus fără nicio emoţie pe terenul echipei Gloria Ban, de care a dispus cu scorul de 7 – 0, după ce la pauză a avut avantaj de doar două goluri.
Etapa viitoare este programată duminică, 3 aprilie, după următorul program: Unirea Mirşid – Olimpic Bocşa, CS Hida – Silvania Cehu Silvaniei, Dumbrava Gîlgău – Gloria Bobota, AS Chieşd – Sportul Şimleu, Barcău Nuşfalău – Flacăra Halmăşd, CS Crasna – Gloria Ban şi Benfica Ileanda – Rapid Jibou.
Rezultatele şi marcatorii:
AS Chieşd – Silvania Cehu Silvaniei 4 – 1
Au marcat: Marius Arghilean (min. 8), Ionuţ Moşincat (min. 44 şi 87), Ovidiu Cătană (min. 45+2), respectiv Flaviu Filip (min. 90+2)
CS Hida – Benfica Ileanda 1 – 0
A marcat: Dragoş Covaci (min. 18)
Gloria Ban – Unirea Mirşid 0 – 7
Au marcat: Ionuţ Mureşan (min. 38 şi 41), Maior Istvan (min. 54), Ciprian Pavel (min. 67 şi 77), Sebastian Moroti (min. 69) şi Mihai bode (min. 76)
Dumbrava Gîlgău – CS Crasna 9 – 1
Au marcat: Adrian Călăcean (3 şi 13), Bogdan Ceaca (min. 22), Isai Făzăcaş (min. 23), Alin Mierea (mibn. 45+1), Flaviu Porumb (min. 51), Marius Rus (min. 58 şi 89) şi Sabou Răzvan (min. 76), respectiv Vlad Ortelecan (min. 84)
Olimpic Bocşa – CS Barcău Nuşfalău 1 – 5
Au marcat: Cosmin Sabou (min. 67 – pen.), respectiv Nemeş Bernard (min. 3), Karoly Victor (min. 15), Ciorba Vasile (min. 18, 22, 77)
Flacăra Halmăşd – Rapid Jibou 4 – 0
Au marcat: Garbacz Szilard (min. 52), Nagy Ciprian (min. 66), Tudor Ulmeanu (min. 68) şi Emil Borz (min. 77)
Sportul Şimleu – Gloria Bobota 1 – 1
Au marcat: Călin Inocan (min. 25), respectiv Vasile Man (min. 90+1)
1. Barcău Nuşfalău 15 13 0 2 43 – 12 39p
2. Unirea Mirşid 14 11 1 2 46 – 16 34p
3. Rapid Jibou 15 11 1 3 45 – 19 34p
4. Dumbrava Gîlgău 14 10 1 3 41 – 17 31p
5. Flacăra Halmăşd 15 9 3 3 44 – 26 30p
6. Silvania Cehu Silv. 14 9 2 3 39 – 22 29p