Mai multe localități sălăjene rămân fără apă

Mai multe localități rămân fără apă, odată cu demararea unor lucrări de remediere a unor avarii la rețeaua de energie electrică, ce afectează și funcționarea instalațiilor de alimentare cu apă. Anunțul a fost făcut de Compania de Apă Someș, iar localitățile vizate sunt Doba Mare, Doba Mică, Dobrin, Verveghiu, Sâncraiu Silvaniei și Naimon-Deleni. Lucrările, inițiate din 3 iunie, vor opri temporar furnizarea serviciilor până în 4 iunie.

„Ne cerem scuze pentru situația creată independent de eforturile Companiei de a asigura continuitatea serviciului, neexistând modalități alternative de furnizare a apei. Apariția unei avarii pe rețeaua de energie electrică care afectează și instalațiile de alimentare cu apă nu poate fi prevăzută și este însoțită, de regulă, de întreruperea imediată a furnizării apei”, transmit reprezentanții Companiei.

2 Thoughts to “Mai multe localități sălăjene rămân fără apă”

  1. vasile

    Unde-i, ma nenorocitilor, apa din Tarnita?

  2. vasile

    Ziaristi de c , sunteti platiti ca sa taceti. Nu indrazniti sa comentati despre apa din Tarnita.

Leave a Comment