Documentarul sălăjencei Patricia Toma, proiectat la Cinematograful ARTA din Cluj

Am mai spus. Patricia Toma este sălăjeanca pentru care satul copilăriei înseamnă aproape totul, iar proiectele sale culturale trebuie descoperite și promovate. Eu cred că Patricia este un exemplu din care mulți ar trebui să învețe. Sâmbăta, 27 iunie, la Cinematograful ARTA din Cluj are loc prima proiecție a filmului său documentar „O fost o horă de-a mea”, un film în care deschide conversații despre doliu și moarte, într-o perioadă mai neagră în care a încercat să învețe cum să navigheze prin viață după ce a pierdut oameni.

„Mulțumiri Dan Curean și Eugen Kelemen pentru răbdare, pasiune și sprijin. Vă aștept să urmărim împreună filmele colegilor mei de la master”, este o parte din mesajul Patriciei.

Felicitări, Patricia!

Leave a Comment