Victorie şi atât

Volei Municipal Zalău a câştigat miercuri seara cu scorul de 3 – 1 pe terenul echipei CSM bucureşti, dar rămâne la trei puncte în spatele liderului Arcada Galaţi cu o etapă înainte de finalul sezonului. Gălăţenii au învins miercuri cu 3 – 0, pe teren propriu, Universitatea Craiova, iar în ultima rundă au o misiune destul de simplă, urmând să evolueze pe terenul Stelei.
25 – 20 în favoarea zălăuanilor a fost scorul din primul set, dar gazdele au egalat după 25 – 23 în actul secund. Zalăul s-a impus cu acelaşi scor în parţialul trei, iar setul patru a fost câştigat fără nicio emoţie de zălăuani, cu 25 – 16.
În urma celor două rezultate, Zalăul rămâne, în continuare, cu şanse minime la titlu, după ce la un moment dat s-a aflat în fotoliul de lider cu un avans de nouă puncte.

3 Thoughts to “Victorie şi atât”

Asta e sau gândit prea repede ca sunt deja campioni sau alocat prea mulți bani de la bugetul local și pentru ce sa bata joc trebuie trași la răspundere conducerea clubului antrenorul și jucători rusine

2. Pt anonim

in primul rând dacă ați fi urmărit campionatul de aproape ați fi văzut maniera in care echipa zălăuana a fost arbitrata, adică mai bine spus cum a fost furată de arbitri inclusiv la ultimul meci de acasă împotriva Arcadei din Galați!
    iar antrenorul și jucătorii sunt deja sancționați de conducerea “Măiastra” a clanului Cota care nu le-a mai dat salariile acestora de la începutul anului.
    Așadar factorii pentru acest rezultat sunt multiplii doar ca in spiritul tradițional românesc ne exprimam opinia in necunoștință de cauza!