Zalăul are doi noi vicecampioni naţionali la box

Clubul Sportiv Municipal Zalău şi Sport Club Municipal Zalău au avut reprezentanţi la ediţia din acest an a Campionatului Naţional de Box, desfăşurat la Târgu Jiu. CSM Zalău a participat cu trei pugilişti: Paul Magdaş (cat. +92 kg), Mario Pop (cat. 54 kg), David Chiş (cat. 67 kg), iar pe podiumul „Naţionalelor” a urcat Paul Magdaş. În lupta pentru medalia de argint, zălăuanul pregătit de Adrian Popuţea l-a învins pe Cătălin Cristea, pugilist ce are în palmares trei titluri naţionale. În finala competiţiei, Magdaş a dat peste Cristian Filip, multiplu campion naţional şi medalait la Campionatul European. Experienţa sportivului de la Dinamo şi-a spus cuvântul, Magdaş rămânând cu medalia de argint şi devenind astfel vicecampion naţional.

Transferat de curând la SCM Zalău, David Anton a avut un parcurs remarcabil la Campionatul Naţional, fiind prima astfel de competiţie pentru elevul lui Virgil Meleg. David Anton, care este şi luptător de kickboxing, a devenit vicecampion naţional, după ce a câştigat primul meci prin inferioritatea adversarului, iar în finală a pierdut din cauza unei accidentări la nas.

2 Thoughts to “Zalăul are doi noi vicecampioni naţionali la box”

1. […] Clubul Sportiv Municipal Zalău şi Sport Club Municipal Zalău au avut reprezentanţi la ediţia din acest an a Campionatului Naţional de Box, desfăşurat la Târgu Jiu. CSM Zalău a participat cu trei pugilişti: Paul Magdaş (cat. +92 kg), Mario Pop (cat. 54 kg), David Chiş (cat. 67 kg), iar pe podiumul „Naţionalelor” a urcat Paul Magdaş. În lupta pentru medalia de argint, zălăuanul pregătit de Adrian Popuţea l-a învins pe Cătălin Cristea, pugilist ce are în palmares trei titluri naţionale. În finala competiţiei, Magdaş a dat peste Cristian Filip, multiplu… Citeste mai mult […]

2. […] Clubul Sportiv Municipal Zalău şi Sport Club Municipal Zalău au avut reprezentanţi la ediţia din acest an a Campionatului Naţional de Box, desfăşurat la Târgu Jiu. CSM Zalău a participat cu trei pugilişti: Paul Magdaş (cat. +92 kg), Mario Pop (cat. 54 kg), David Chiş (cat. 67 kg), iar pe podiumul „Naţionalelor” a urcat Paul Magdaş. În lupta pentru medalia de argint, zălăuanul pregătit de Adrian Popuţea l-a învins pe Cătălin Cristea, pugilist ce are în palmares trei titluri naţionale. În finala competiţiei,  » Mai multe detalii […]