Volei Municipal Zalău i-a predat titlul de campioană Tricolorului Ploieşti

Volei Munnicipal Zalău, campioana ediţiei trecute, a încheiat pe locul patru sezonul actualul sezon al Diviziei A1. Formaţia pregătită de Nikolay Jeliazkov şi Bogdan Nicolae a pierdut marţi seara cu scorul de 0 – 3 duelul cu Tricolorul Ploieşti, rezultat în urma căruia, formaţia prahoveană a devenit campioana României.

Primul set s-a încheiat în prelungiri, 27 – 25 în favoarea gazdelor, după ce Zalăul a avut 19 – 16 şi 23 – 20 spre final. Ploieştenii au câştigat patru puncte consecutiv la scorul de 20 – 23, formaţia zălăuană a egalat la 24, apoi la 25, dar un atac reuşit de coordonatorul Bartha în final şi un blocaj realizat de Jorna au dus scorul la 27 – 25.

În parţialul secund s-a înregistrat cea mai mare diferenţă de scor, 25 – 17, după 8 – 6 şi 16 – 13 la cele două întreruperi tehnice.

Zălăuanii nu au mai contat aproape deloc în prima parte a ultimului set, gazdele desprinzându-se la 10 – 2. Volei Municipal s-a apropiat la patru puncte până la a doua întrerupere tehnică, 12 – 16, dar ploieştenii nu au mai riscat nimic până la final, câştigând setul cu 25 – 19.

Tricolorul Ploieşti: Cristian Bartha (3), Laurenţiu Lică (14), Jorna Gijs (6), Bissette Julian (10), Bogdan Olteanu (13), Nikita Stulenkov (5) şi Philipp Kroiss – libero. Au mai evoluat: Aleksandar Milivojevic şi Mădălin Marinescu – libero. antrenori: Sergiu Stancu (principal) şi Mădălin Marinescu (secund)

Volei Municipal Zalău: Dobromir Dimitrov, Rareş Bălean (19), Răzvan Mihalcea (6), Mihai Gheorghiţă (5), Filip Stoilovic (7), Leonardo Dal Bosco (9) şi Pylyp Harmash – libero. Au mai evoluat: Filip Constantin şi Vlad Cuciureanu. Antrenori: Nikolay Jeliazkkov (principal) şi Bogdan Nicolae (secund)

Vom reveni.

sursa foto: voleizalau.ro

2 Thoughts to “Volei Municipal Zalău i-a predat titlul de campioană Tricolorului Ploieşti”

1. Alegator votant din pacate cu ciunt ionel cu litere mici...

Joc lamentabil in setul 2-3. ” Aici sunt banii dumneavostra „…. la famiglia Cota ,vesela si indestulata de la volei, fara nici un merit ,pentru ca este la locul unde „habar NU are „,promovati de primarele CIUNT, drept recompensa pentru campania electorala la Salajenul TV ! RUSINICA ciuntule !

Rușine Ciunt Ionel pentru că aloci atâtea bani de la bugetul local pentru volei și ce rezultate sunt dar trebuie cumva sa scoți că ai făcut campanie la sălăjeanul TV la cota Vasile mi-ar fi rușine să mai merg in fata alegătorilor sa promit multe și realizări nimika asta e PSD asta e ciunt Ionel