Viitorul, a doua victorie consecutiva la juniori A

Dupa victoria categorica obtinuta in etapa trecuta, pe teren propriu, scor 7 – 4 in fata celor de la Ariesul Turda, juniorii A de la Viitorul Zalau au obtinut duminica, in deplasare, a doua victorie consecutiva din acest sezon. Echipa pregatita de Daniel Sabau a dispus la limita, scor 4 – 3 de juniorii echipei FC Maramures Universitar Baia Mare.

Cele patru goluri ale zalauanilor au fost marcate de: Cosmin Bene (2), Ionut Terec si Groze Dacian.

Juniorii B au pierdut cu 3 – 1, pentru Viitorul marcand Ionut Muresan.

Luceafarul Balan a primit vizita celor de la LPS Cluj, in fata carora a terminat la egalitate, scor 1 – 1 la juniori A, in timp ce la juniori B au cedat cu un categoric 0 – 4. Pentru Luceafarul Balan a inscris la juniori A Alexandru Teglas, care a restabilit egalitatea in minutul 80, dupa ce oaspetii au reusit in minutul 40 deschiderea scorului.

FC Zalau a stat in etapa de duminica, insa joia trecuta a sustinut restanta cu Olimpia Satu Mare, din deplasare, pierzand la ambele grupe, scor 4 – 0 la juniori A, 2 – 1 la juniori B.

Rezultatele din etapa a XII-a: Ariesul Turda – Unirea Dej 1 – 0, 1 – 2 la juniori B; FCMU Baia Mare – Viitorul Zalau 3 – 4, 3 – 1; U Cluj – LPS Satu Mare 4 – 1, 4 – 0; Gloria Bistrita – LPS Bistrita 3 – 0, 1 – 0; Olimpia Satu Mare – CFR Cluj 0 – 2, 0 – 2; Ardealul Cluj – CSS 2 Baia Mare 1 – 4, 1 – 1; Luceafarul Balan – LPS Cluj 1 – 1, 0 – 4. FC Zalau a stat.

Restanta din etapa a VIII-a: Olimpia Satu Mare – FC Zalau 4 – 0, 2 – 1 la juniori B.

Etapa viitoare este programata duminica, de la ora 12 juniorii A, de la ora 14 juniorii B: LPS Cluj – Ariesul Turda, Unirea Dej – FCMU Baia Mare, Viitorul Zalau – Universitatea Cluj, LPS Satu Mare – Gloria Bistrita, LPS Bistrita – Olimpia Satu Mare, CFR Cluj – Ardealul Cluj, CSS 2 Baia Mare – FC Zalau. Luceafarul Balan va sta.