Victorie la scor pentru SCM Zalău în al treilea amical al verii

Aflată într-un stagiu de pregătire la Poiana Stampei, SCM Zalău a susţinut sâmbătă un joc de verificare, al treilea din această vară, adversară fiind grupa Under 19 a clubului FC Botoşani.
Antrenorul Cristian Lupuţ a rulat întreg lotul pe care l-a avut la dispoziţie, folosind două „garnituri” diferite în cele două reprize. După primele 45 de minute, zălăuanii au condus cu 3 – 0, prin „dubla” lui Sergiu Pop (min. 19 şi 35) şi reuşita lui Cosmin Meşter, din minutul 28.
După pauză, SCM-ul a mai marcat de şase ori, pe tabelă trecându-şi numele Valentin Culda (min. 57), Amir Jorza (min. 58), Adrian Şter (min. 60 şi 77), Răzvan Rotea (min. 65) şi Raul Stanciu (min. 68).
În primele două jocuri de verificare, SCM Zalău a învins Sănătatea Cluj cu scorul de 6 – 4, respectiv 6 – 1. Marţi, echipa condusă de Cristian Lupuţ şi Claudiu Cornaci va susţine un nou test, de această dată împotriva celor de la Foresta Suceava, formaţie antrenată de Dorin Goian.
SCM Zalău repriza I: Miron, Aldescu – C. Ion, Ardelean, F. Pop, Rotea, L. Mihai, Onicaş, Minteuan, Doroftei, Meşter şi Sg. Pop.
SCM Zalău repriza II: Aldescu, Şugar – Şumlea, Jalbă, Sălăjanu, Cherecheş, Stanciu, Jorza, Rotea, Culda, Moraru şi Şter. Antrenori: Cristian Lupuţ (principal), Claudiu Cornaci (secund) şi Sergiu Moga (preparator fizic).

One Thought to “Victorie la scor pentru SCM Zalău în al treilea amical al verii”

1. […] Aflată într-un stagiu de pregătire la Poiana Stampei, SCM Zalău a susţinut sâmbătă un joc de verificare, al treilea din această vară, adversară fiind grupa Under 19 a clubului FC Botoşani. Antrenorul Cristian Lupuţ a rulat întreg lotul pe care l-a avut la dispoziţie, folosind două „garnituri” diferite în cele două reprize. După primele 45 de minute, zălăuanii au condus cu 3 – 0, prin „dubla” lui Sergiu Pop (min. 19 şi 35) şi reuşita lui Cosmin Meşter, din minutul 28. După pauză, SCM-ul a mai marcat de şase ori,… Citeste mai mult […]