Someşul Odorhei a înregistrat scorul fazei a II-a din Cupa României

Faza judeţeană a Cupei României a continuat duminică cu turul doi, în care au fost programate şapte partide. Şase dintre ele s-au disputat, iar un meci s-a decis la „masa verde”, Balti Dob Doba neprezentându-se la partida cu Olimpic Gârcei.

Scorul fazei a doua a fost înregistrat de Someşul Odorhei, care s-a impus cu un categoric 6 – 1 în faţa celor de la AS Tihău, după ce scorul pauzei era 3 – 0.

Olimpia Rus a trecut şi ea fără emoţii de Someşul Gâlgău, câştigând cu scorul de 4 – 1.

Sportul Şimleu s-a impus cu 2 – 0 în deplasare, în faţa celor de la Largiana Românaşi, scor înregistrat încă de la pauză.

Doua dueluri s-au încheiat cu victorii la limită. Gloria Ban s-a impus cu scorul de 2 – 1 pe terenul celor de la CS Crasna, iar Unirea Hereclean a trecut cu scorul de 3 – 2 de Kemer Camăr.

Rezultatele şi marcatorii fazei a II-a a Cupei României:

Someşul Gâlgău – Olimpia Rus 1 – 4

Au marcat: Bălan (min. 80), respectiv L. Bora (min. 7), I. Bora (min. 18, 37) şi Pop (min. 77)

Favorit Dobrin – Real Crişeni 3 – 5

Au marcat: Murani (min. 49, 51), Turian (min. 83), respectiv Paska (min. 2), Breban (min .34, 80), Maior (min. 82), Nagy (min. 90)

Someşul Odorhei – AS Tihău 6 – 1

Au marcat: Moş (min. 32, 60), Vlasin (min. 38-autogol), Porumb (min. 44), Rus (min. 68), Ilieş (min. 87), respectiv Opriş (min. 58)

Largiana Românaşi – Sportul Şimleu 0 – 2

Au marcat: Balotă (min. 4), Cobzaş (min. 28),

CS Crasna – Gloria Ban 1 – 2

Au marcat: Cătană (min. 71), respectiv Gliguţă (min. 10), Magdaş (min. 86)

Unirea Hereclean – Kemer Camăr 3 – 2

Au marcat: Agrijan (min. 25), Porumb (min. 68), Marian (min. 90+2), respectiv Pato (min. 44), Dragoş (min. 49)

Olimpic Gârcei – Balti Dob Doba 3 – 0 (la masa verde)

Faza a III-a a Cupei României este programată duminică, după următorul program: Someşul Odorhei – Recolta Agrij, Unirea Hereclean – Olimpic Bocşa, Gloria Ban -Steaua Cosniciu, Olimpia Rus – Benfica Ileanda, Unirea Sălăţig – Silvania Cehu Silvaniei, Olimpic Gârcei – Real Crişeni şi Sportul Şimleu – AS Venus Măerişte. Toate partidele vor începe la ora 17:30.