SCM Zalău a pierdut penultimul amical al iernii

SCM Zalău a susţinut sâmbătă al optulea amical din pauza de iarnă, întâlnind, în deplasare, Unirea Ungheni, echipă pregătită de fostul internaţional, Florentin Petre.

Echipa zălăuană a fost cea care a deschis scorul, în minutul 9, prin Stefan Nikolic, dar gazdele au întors rezultatul până la pauză, marcând de două ori, prin Ovidiu Horşia şi Ioan Bârstan. După revenirea de la cabine, Ungheniul a făcut 3 – 1, iar scorul final, 3 – 2, l-a stabilit Zalăul, prin Alex Micle.

În celelalte şapte amicale, zălăuanii au înregistrat următoarele rezultate: 1 – 0 cu FC Bihor, 4 – 2 cu Szeged Csanad Grosics Akademia, 0 – 4 cu Bekescsaba Elore, 3 – 2 cu Progresul Pecica, 1 – 0 cu CS Dumbrăviţa, 0 – 0 cu ACS Mediaş şi 1 – 2 cu Unirea Dej.

Până la reluarea campionatului, formaţia condusă de Cristian Lupuţ va mai susţine un meci amical, în compania Unirii Alba Iulia.

Liga a III-a se va relua în data de 9 martie, zălăuanii urmând să evolueze în deplasare, pe terenul echipei Minaur Baia Mare. După 15 etape, formaţia de la poalele Meseşului se află pe primul loc în Seria a X-a, cu 36 de puncte acumulate, la şapte lungimi în faţa ocupantei locului secund, CSM Olimpia Satu Mare. Trei etape mai sunt de disputat din sezonul regulat, pe lângă meciul cu Minaur, SCM Zalău urmând să mai întâlnească CS Olimpia 1921 Satu Mare (pe teren propriu) şi CSM Olimpia Satu Mare (în deplasare).

One Thought to “SCM Zalău a pierdut penultimul amical al iernii”

1. […] amicale, zălăuanii au înregistrat următoarele rezultate: 1… Articolul SCM Zalău a pierdut penultimul amical al iernii apare prima dată în Magazin Sălăjean. Citeste mai […]