SCM Zalău a învins Poli Timișoara chiar pe Arena „Dan Păltinișanu”

După ce s-a impus cu scorul de 1 – 0, în primul amical al ierni, în fața colegei de serie, CSM Sighetu Marmației, SCM Zalău a câștigat sâmbătă și al doilea joc de verificare. Formația de la poalele Meseșului a obținut o victorie împotriva echipei Poli Timișoara, într-un meci disputat chiar pe Arena Dan Păltinișanu. SCM Zalău a câștigat cu scorul de 2 – 1, ambele goluri ale echipei noastre fiind marcate de atacantul Stefan Nikolic. Scorul pauzei a fost 2 – 0, echipa gazdă reducând din handicap în minutul 47, prin Târșă.

SCM Zalău se află în cantonament la Băile Felix până în data de 10 februarie.

SCM  Zalău rep.1: Miron – F. Pop, Jalbă, Focșa, Cherecheș, Calugher, Pătraș, Negrean, Minteuan, Nikolic și Mare.

SCM Zalău rep.2: A. Pop – Meșter, Leitan, Bobar, Cherecheș, Elekes, Stanciu, L.Pop, Culda, Stejereanu și Banyoi.

2 Thoughts to “SCM Zalău a învins Poli Timișoara chiar pe Arena „Dan Păltinișanu””

1. […] După ce s-a impus cu scorul de 1 – 0, în primul amical al ierni, în fața colegei de serie, CSM Sighetu Marmației, SCM Zalău a câștigat sâmbătă și al doilea joc de verificare. Formația de la poalele Meseșului a obținut o victorie împotriva echipei Poli Timișoara, într-un meci disputat chiar pe Arena Dan Păltinișanu. SCM Zalău a câștigat cu scorul de 2 – 1, ambele goluri ale echipei noastre fiind marcate de atacantul Stefan Nikolic. Scorul pauzei a fost 2 – 0, echipa gazdă reducând din handicap în minutul… Citeste mai mult […]