SCM Zalău a cedat şi în faţa Rapidului

După eşecul în faţa Stelei, 2 – 3, din sferturile de finală ale Cupei României, SCM Zalău a cedat şi în faţa Rapidului, în meciul din cadrul etapei cu numărul şase. Zălăuanii au început mai bine şi au reuşit să se impună în prelungiri în actul de debut, 32 – 30, după un set extrem de disputat, cu răsturnări de situaţii. A fost singurul set câştigat de zălăuani, Rapidul reuşind să gestioneze mai bine parţialele doi, trei şi patru. SCM a început bine şi actul secund, dar a fost egalată la 9, după care, oaspeţii au preluat iniţiativa şi s-au impus cu 25 – 20. În setul patru, situaţia s-a mai echilibrat, iar Rapidul s-a impus la limită, 25 – 23, dar ultimul act a fost fără istoric, dominat clar de formaţia feroviară, care s-a impus cu 25 – 13.

După eşecul în faţa Rapidului, scor 1 – 3, SCM se situează pe locul nouă, cu 5 puncte acumulate.

One Thought to “SCM Zalău a cedat şi în faţa Rapidului”

1. […] După eşecul în faţa Stelei, 2 – 3, din sferturile de finală ale Cupei României, SCM Zalău a cedat şi în faţa Rapidului, în meciul din cadrul etapei cu numărul şase. Zălăuanii au început mai bine şi au reuşit să se impună în prelungiri în actul de debut, 32 – 30, după un set extrem de disputat, cu răsturnări de situaţii. A fost singurul set câştigat de zălăuani, Rapidul reuşind să gestioneze mai bine parţialele doi, trei şi patru. SCM a început bine şi actul secund, dar a fost egalată… Citeste mai mult […]