Rapid Jibou şi Dumbrava Ciocmani au câştigat Cupa AJF la fotbal în sală

La fel ca în anii anteriori, înaintea startului returului Ligii a IV-a şi a V-a de fotbal, Asociaţia Judeţeană de Fotbal (AJF) Sălaj organizează Cupa AJF şi Cupa Primăverii. Prima competiţie s-a încheiat la finalul săptămânii trecute, odată cu disputarea partidelor la categoria Liga a IV-a şi cu desfăşurarea fazelor finale la categoria Liga a V-a.

Liga a IV-a a fost câştigată de Rapid Jibou, formaţia condusă de Florin Morar câştigând cu 5 – 3 duelul cu Someşul Someş Odorhei, cu 11 – 2 partida cu Rapid Zimbor şi cu 8 – 0 jocul cu AS Bănişor Peceiu. Pe locul doi s-a situat Someşul Someş Odorhei, pe locul trei, AS Bănişor Peceiu, iar ultima poziţie i-a revenit echipei Rapid Zimbor.

Competiţia Ligii a V-a a fost câştigată de Dumbrava Ciocmani. În faza sferturilor de finală au ajuns Voinţa Derşida, Olimpia Rus, Dumbrava Ciocmani, Gloria Ban, ACS Tihău, Stejarul Sâg, Meseşul Treznea şi Măgura Cehei. În semifinale s-au calificat Voinţa Derşida, AS Tihău, Dumbrava Ciocmani şi Măgura Cehei, iar finala mare s-a disputat între Dumbrava Ciocmani şi Voinţa Derşida, echipa de pe Someş câştigând cu 4 – 3 după executarea loviturilor de departajare.

Locul trei a fost ocupat de AS Tihău, care s-a impus cu 4 – 2 în finala mică în faţa celor de la Măgura Cehei.

Echipele participante au primit din partea AJF mingi şi diplome, iar echipele de pe podium au primit şi trofee.