La Memorialul Gheorghe Schmidt, sase categorii din opt castigate de tenismenii zalauani

55 de sportivi din Bucuresti, Satu Mare, Baia Mare, Salaj, Cluj si Medias s-au inscris la editia a VIII-a a Memorialului Gheorghe Schmidt, competitie de tenis de camp organizata la finalul saptamanii trecute la Baza Sportiva de langa Sala Sporturilor. A fost un concurs de categoria a IV-a, organizat la patru categorii de varsta: 10, 12, 14 si 16 ani, feminin si masculin. La categoria 10 ani fete, Kiraly Iris (CSM \Armatura) Zalau s-a clasat pe prima pozitie, in timp ce Rebeca Rat si Cosmina Costea (ambele de la CSM Armatura Zalau) s-au clasat pe locul trei. Man Madalina (Palatul Copiilor Zalau) a castigat locul intai la categoria 12 ani, in timp ce Alexandra Istrate (CSM Armatura Zalau) a ocupat la final pozitia a doua. Categoria 14 ani a fost dominata de sportivele de la CSM Armatura Zalau. Ioana Chis s-a clasat pe locul intai, Iulia Chezan a ocupat pozitia a doua, in timp ce Wengritzki Szuszo a urcat pe treapta a treia. La categoria 16 ani, Carmen Ilea (Palatul Copiilor Zalau) s-a clasat pe locul intai, iar Lavinia Tiplea (CSM Armatura Zalau) a ocupat pozitia a doua. La masculin, categoria 10 ani a fost castigata de Alex Bretan (CSM Armatura Zalau), in timp ce Ionut Margin (cat. CSM Armatura Zalau) s-a clasat pe locul trei. La categoria 14 ani, Mihai Grec (Palatul Copiilor Zalau) s-a clasat pe pozitia a doua, in timp ce Adrian Deac (CSM Armatura Zalau) a ocupat locul trei. Vladian Bocea (CSM Armatura Zalau) a castigat categoria de 16 ani, in timp ce Radu Iepure (Palatul Copiilor Zalau) s-a clasat pe pozitia a doua. Pe locul trei s-au situat doi sportivi de la CSM Armatura Zalau, Dacian Bocea si Catalin Pop. La festivitatea de premiere, castigatorii au primit din partea Primariei Zalau premii in bani, iar sotia regretatului Gheorghe Schmidt a oferit cupe si diplome.