La Cupa Total AS : Surorile Istrate au castigat categoria 12 ani

La Cupa  Total AS : Surorile Istrate au castigat categoria 12 ani

Ajunsa la editia a IV-a in acest an, Cupa Total AS la tenis de camp s-a disputat la finalul saptamanii trecute, participand 52 de sportivi din Satu Mare, Baia Mare, Cluj, Oradea, Bistrita si Salaj. Concursul a fost unul de categoria a V-a, fiind organizat la opt categorii de varsta: 10, 12, 14 si 16 ani, fete si baieti. La final, sportivii zalauani de la CSM Armatura Zalau si de la Palatul Copiilor Zalau au castigat sapte dintre cele opt categorii. La categoria zece ani fete, locul intai a fost ocupat de Kiraly Iris (CSM Armatura Zalau), fiind urmata de Rebeca Rat (CSM Armatura Zalau) si Diana Galgau (Palatul Copiilor Zalau). Categoria 12 ani a fost dominata de surorile Istrate, Alexandra si Romana, care s-au situat pe prima, respectiv pe a doua pozitie. Categoria 14 ani fete a fost castigata de Diana Tamba (CSM Armatura Zalau), aceasta fiind urmata de Ioana Chis (CSM Armatura Zalau) si Wengritzki Zsuzso (CSM Armatura Zalau). Ilea Carmen (Palatul Copiilor) s-a impus la categoria 16 ani, iar pe pozitia a doua s-a situat Madalina Marincas (Palatul Copiilor Zalau). Locul trei a fost ocupat de doua sportive, Bianca Temes (Palatul Copiilor Zalau) si Lavinia Tiplea (CSM Armatura Zalau). La zece ani baieti a castigat Alex Bretan (CSM Armatura Zalau), fiind urmat de Ionut Margin (CSM Armatura Zalau) si Paul Ciupe (Palatul Copiilor Zalau). La categoria 12 ani Zalaul a avut doi reprezentanti pe podium, pe Vlad Obreja (Palatul Copiilor Zalau), care a ocupat locul doi si pe Vlad Gora (CSM Armatura Zalau) care a ocupat pozitia a treia. Mihai Grec (Palatul Copiilor Zalau) a ocupat locul secund la catgoria 14 ani, in timp ce categoria 16 ani a fost ocupata de Radu Iepure (Palatul Copiilor Zalau), acesta fiind urmat de Dionis Oros (CSM Armatura Zalau) si Catalin Pop (CSM Armatura Zalau). La final, sponsorul competitiei a acordat primilor trei clasati de la fiecare categorie cupe si diplome.