FC Zalău provoacă liderului al doilea semieşec al turului

FC Zalău – FC Hunedoara 1 – 1 (0 – 1)
Au marcat: Claudiu Cornaci (min. 57), respectiv Flavius Nicula (min. 19)

În ciuda faptului că antrenorul Marius Paşca a fost nevoit să improvizeze pe anumite posturi din cauza câtorva absenţe importante, FC Zalău a avut o evoluţie bună, vineri după-amiaza, pe teren propriu, în faţa liderului Seriei a V-a, FC Hunedoara.
După 10 victorii şi o singură remiză, hunedorenii au înregistrat la Zalău, în ultima etapă, al doilea semieşec al turului, terminând la egalitate, 1 – 1, meciul cu echipa antrenată de Marius Paşca.
Oaspeţii au deschis scorul în minutul 19, după o eroare în apărarea zălăuană de care a profitat Nicula, acesta scăpând de sub marcaj şi reluând balonul cu capul în plasă din şapte metri, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Robert Cristian.
Claudiu Cornaci a fost cel care a restabilit egalitatea, în minutul 57. Cosmin Sabou a trimis un şut puternic din marginea careului, respins greşit de portarul, iar Cornaci areuşit să împingă mingea în plasă, după o învălmăşeală la margiea careului mic.
FC Zalău: Claudiu Chiş – Vlad Lung, Cosmin Cosma, Claudiu Cornaci, Gigi Gorga, Maior Istvan, Mihai Bode (min. 90+2, David Balint), Raul Stanciu, Gabriel Ţiriac (min. 58, Mădălin Trip), Cosmin Sabou (min. 87, Vasile Jula), Andrei Teglaş (min. 71, Călin Dumiter). Antrenori: Marius Paşca şi Cristian Oros
FC Hunedoara: Anton Ilie – Adrian Dosan, Daniel Ambruş, Adrian Cuciula, Bogdan Roiu, Vajda Ianos, Bogdan Gaceanu (min. 90+2, Răzvan Munteanu), Robert Cristian (min. 80, Raul Lintaru), Andrei Făgărăşanu, Adrian Pepenar (min. 77, Constantin Vişan), Flavius Nicula (min. 74, Ionuţ Radu). Antrenori: Marius Opric şi Daniel Dăscălescu