FC Zalău, ploaie de goluri în poarta Jiboului

FC Zalău a susţinut sâmbătă dimineaţa al doilea joc de verificare din această vară, pe terenul formaţiei din Liga a IV-a, Rapid Jibou, partidă pe care a câştigat-o de o manieră cât se poate de categorică, 13 – 1.

Scorul a fost deschis de mijlocaşul Cosmin Sabou, în minutul cinci, din lovitură de pedeapsă, după care au urmat două reuşite ale atacantului Andrei Teglaş. Viorel Ionaşcu a făcut 3 – 0 în minutul 24, iar un minut mai târziu, Teglaş a reuşit hattrick-ul. Atacantul transferat la FC Zalău chiar de la Rapid Jibou şi-a continuat fiesta, marcând alte trei goluri în poarta fostei sale echipei, în minutele 30, 32 şi 54. Scorul pauzei a fost 6 – 1, golul de onoare al jibouanilor fiind marcat în minutul 39, de Daniel Coste. După pauză, Raul Stanciu a reuşit o dublă (min. 67 şi 70), Mihai Bode (min. 72), Gabriel Ţiriac (min. 75), iar Maior Istvan a închis tabela în minutul 88.