Etapa remizelor în Liga a IV-a

Doar două echipe mai au maximum de puncte după cinci etape în Liga a IV-a: Unirea Mirşid şi Dumbrava Gîlgău. Formaţia antrenată de Marius Cozma a realizat scorul etapei în runda de duminică, câştigând cu 12 – 1 duelul susţinut pe terenul „lanternei roşii”, Inter Pericei.
Dumbrava Gîlgău nu a avut nicio emoţie în victoria obţinută pe terenul celor de la Olimpic Bocşa. Echipa pregătită de Marius Paşca a câştigat cu 5 – 1, după ce scorul pauzei a fost 2 – 1 în favoarea oaspeţilor.
Patru dintre cele opt dueluri s-au încheiat la egalitate. Disputa dintre Gloria Bobota şi CS Barcău Nuşfalău s-a încheiat cu scorul de 2 – 2, după ce gazdele au avut avantaj minim la pauză. 1 – 1 a fost rezultatul final al derby-ului dintre Flacăra Halmăşd şi Rapid Jibou, după ce scorul l-au deschis oaspeţii, în minutul 35, prin Andrei Teglaş, iar gazdele au restabilit egalitatea în minutul 56, prin Raul Zmole. Acelaşi rezultat s-a înregistrat şi în partida dintre Benfica Ileanda şi Sportul Şimleu. Gazdele au deschis scorul în minutul 18, prin Adrian Petrişor, iar oaspeţii au restabilit egalitatea cu două minute înainte de final, prin Daniel Contraş.
Al patrulea rezultat de egalitate al etapei s-a înregistrat între CS Hida şi Real Crişeni, scorul final fiind 2 – 2.
Rezultatele şi marcatorii:
Cetatea Buciumi – Silvania Cehu Silvaniei 1 – 0, 3 – 8 la juniori
A marcat: Răzvan Nicorici (min. 42)
Gloria Bobota – CS Barcău Nuşfalău 2 – 2, 0 – 7 la juniori
Au marcat: Gal Răzvan (min. 18), Andrei Chiş (min. 66), respectiv Silviu Peter (min. 61 – autogol), Cătălin Anghel (min. 79)
Olimpic Bocşa – Dumbrava Gîlgău 1 – 5, 2 – 11 la juniori
Au marcat: Cosmin Pop (min. 41), respectiv Adrian Călăcean (min. 4, 64), Bogdan Ceaca (min. 39), Cosmin Pop (min. 50 – autogol), Răzvan Sabău (min. 88)
Inter Pericei – Unirea Mirşid 1 – 12, 0 – 8 la juniori
Au marcat: Josza Oliver (min. 62), respectiv Ciprian Pavel (min. 6), Ionuţ Blaga (min. 19), Marcel Mureşan (min. 24, 43), Ionuţ Mureşan (min. 38, 74), Maior Istvan (min. 22, 40), Mihai Bode (min. 54, 63), Arnold Boşca (min. 35, 72)
CS Hida – Real Crişeni 2 – 2, 0 – 8 la juniori
Au marcat: Cristian Unguruşan (min. 9), Cornel Onaţ (min. 76), Adrian Baidoc (min. 36), Raul Hanga (min. 39)
Flacăra Halmăşd – Rapid Jibou 1 – 1, 1 – 8 la juniori
Au marcat: Raul Zmole (min. 56), respectiv Andrei Teglaş (min. 35)
Benfica Ileanda – Sportul Şimleu 1 – 1, 1 – 0 la juniori
Au marcat: Adrian Petrişor (min. 18), respectiv Daniel Contraş (min. 88)
CS Crasna – AS Chieşd 7 – 0, 0 – 6 la juniori
Au marcat: Nicolae Micle (min. 24), Ionuţ Jeler (min. 33, 54), Claudiu Cornaci (min. 50), Paul Pintea (min. 77), Rareş Ceaca (min. 79), Szigyarto Zsolt (min. 80)
1. Unirea Mirşid 5 5 0 0 41 – 6 15p
2. Dumbrava Gîlgău 5 5 0 0 29 – 1 15p
3. Flacăra Halmăşd 5 4 1 0 23 – 9 13p
4. Rapid Jibou 5 4 1 0 14 – 4 13p
5. CS Barcău Nuşfalău 5 3 2 0 20 – 10 11p
6. CS Crasna 5 2 1 2 16 – 10 7p
7. Benfica Ileanda 5 2 1 2 14 – 10 7p
8. Silvania Cehu Silv. 5 2 0 3 10 – 12 6p