Echipa şimleuanului Liviu Antal a ratat calificarea în turul trei preliminar al Ligii Campionilor

Formaţia lituaniană Zalgiris Vilnius, la care s-a transferat în această vară fotbalistul şimleuan, Liviu Antal, a ratat calificarea în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Lituanienii au fost eliminaţi de campioana Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad, la care evoluează românii Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru.
În meciul tur, disputat în Lituania, Zalgiris s-a impus cu scorul de 2 – 1, dar a cedat cu 1 – 4 în returul din Bulgaria, disputat în această săptămână.
Liviu Antal a fost introdus încă din primul minut al partidei tur, dar a fost nevoit să părăsească terenul în minutul 60, din cauza unei accidentări la piciorul drept, nemaiputând evolua în returul din Bulgaria.
Accidentarea nu pare a fi una foarte gravă, iar fotbalistul şimleuan speră să revină cât mai curând pe terenul de joc, mai ales că se afla într-o formă bună în momentul în care s-a transferat la Zalgiris, marcând un gol spectaculos în amicalul cu IFK Goteborg.