Echipa de minifotbal a ISU Sălaj, în finala Cupei A.S.P.R

Pompierii-fotbalişti din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Porolissum al judeţului Sălaj au câştigat „Cupa ASPR”, ediţia 2016, etapa a doua, calificându-se în finală,
Competiţia s-a desfăşurat în perioada 24-27 mai, la Alba Iulia, şi a reunit echipe din cinci inspectorate pentru situaţii de urgenţă din judeţele Bacău, Timiş, Tulcea, Vâlcea şi Sălaj
Potrivit informaţiilor furnizate de către reprezentanţii ISU Sălaj, lotul pompierilor sălăjeni s-a clasat pe prima poziţie după ce şi-a învins categoric adversarii, obţinând, astfel, calificarea la faza naţională a întrecerii sportive.
Podiumul a fost completat de echipa pompierilor băcăuani şi a celor tulceni.
Din lotul ISU Sălaj au făcut parte: Adrian Dobocan, Gheorghe Mărcuş, Nicolae Chiş-Ciure, Toth Karoly, Ilie Ardelean, Florin Vaşvari, Ioan Magdaş, Tudorel Teglaş, Tiberiu Cozma, Bogdan Crişan, Ionuţ Rad şi Emil Păşcută.