CSM Zalău şi-a desemnat sportivii anului 2021

Boxul domină categoric clasamentul celor mai buni sportivi ai Clubului Sportiv Municipal Zalău, fiind inclus un singur sportiv de la o altă ramură sportivă – atletism, antrenat de Mirel Seişanu. Toţi ceilalţi 16 sportivi incluşi în acest top practică box, fiind antrenaţi de Ioan Dragoş şi Adrian Popuţea.

Festivitatea de premiere a celor mai buni sportivi ai CSM Zalău a avut loc joi seara, la finalul galei de box – „Cupa Meseş”, eveniment ajuns la ediţia cu numărul 48.

Diana Tănăsescu a fost desemnată sportiva anului la CSM Zalău, campioană naţională în 2021 la categoria juniori, câştigătoare a Cupei României şi ocupantă a locului cinci la Campionatul European. Margareta Hidigan a ocupat poziţia a doua, campioană naţională de junioare, câştigătoare a Cupei României şi locul 9 la Campionatul European.

Atletul Raul Constantin Pruteanu a ocupat locul trei, fiind medaliat în acest an cu agrint la juniori şi cu bronz la tineret.

În clasament au mai fost incluşi sportivii: Cristian Terec, Paul Magdaş, Elida Oşan, Alexandru Cîmpian, Rareş Gramă, Andreea Varga, Rafaela Dovlete, Maria Teglaş, Dasiana Cozma, Andreea Ardelean, Anamaria Lakatos, Raluca Fărcaş şi Vlad Pop.

Toţi sportivii au primit din partea clubului trofee, diplome şi premii în bani.

Gala de box a cuprins 16 meciuri, participând sportivi de la CSM Zalău, Box Club MLG, SCM Bacău, Chimia Râmnicu Vâlcea, Lia Luk Dej şi Crişul Oradea.