Cetate Almaşu a înregistrat scorul etapei în Liga a IV-a

Etapa a VI-a a Ligii a IV-a de fotbal s-a consumat duminică, cea mai clară victorie fiind obţinută de echipa de pe locul opt, Cetate Almaşu. Aceasta s-a impus cu un categoric 7 – 1 în duelul cu Meseşul Treznea, după ce la pauză scorul era doar 2 – 1.
CS Barcău Nuşfalău a rămas în fotoliul de lider, după victoria la limită, 1 – 0 în deplasarea de la Bobota. Unicul gol al partidei a fost marcat din lovitură de pedeapsă, de Boska Arnold, în minutul 21.
Dumbrava Gâlgău a învins cu 6 – 2 campioana sezonului trecut, Flacăra Halmşd, gazdele având un avantaj liniştitor încă de la pauză (4 – 0).
Sportul Şimleu a mai făcut o victimă în acest retur, câţtigând cu 4 – 1 partida de la Chieşd.
Rezultatele complete şi marcatorii etapei a XVI-a:
AS Chieşd – Sportul Şimleu 1 – 4 (0 – 2)
Au marcat: Ioan Moşincat (min. 90), respectiv Marcel Mureşan (min. 13), Nagy Adrian (min. 44), Tudor Ulmeanu (min. 61) şi Mihai Tătar (min. 82)
Dumbrava Gâlgău – Flacăra Halmăşd 6 – 2 (4 – 0)
Au marcat: Flaviu Ilieş (min. 23, 24 şi 47), Ionuţ Gârbouan (min. 32), Cristian Unguruşan (min. 44) şi Alin Mierea (min. 67), respectiv Ionuţ Palce (min. 61 şi 82)
Rapid Jibou – Benfica Ileanda 3 – 0 (3 – 0)
Au marcat: Alexandru Turcu (min. 16), Mihai Brânduşe (min. 22) şi Adrian Fărcaş (min. 32)
Gloria Bobota – Barcău Nuşfalău 0 – 1 (0 – 1)
A marcat: Boska Arnold (min. 21 – pen.)
Cetatea Almaşu – Meseşul Treznea 7 – 1 (2 – 1)
Au marcat: Marian Potra (min. 6), Bogdan Ienec (min. 25), Tudor Ilea (min. 57 şi 89), Dragoş Toader (min. 62 şi 74) şi Ovidiu Abrudan (min. 86) , respectiv pentru treznea Daniel Coste (min. 15)
Clasament:
1. CS Barcău Nuşfalău 14 10 1 3 43 – 16 31p
2. Rapid Jibou 13 9 1 3 37 – 17 28p
3. Flacăra Halmăşd 14 9 0 5 51 – 32 27p
4. Benfica Ileanda 14 8 1 5 41 – 35 25p
5. Dumbrava Gâlgău 13 7 1 5 43 – 28 22p
6. AS Chieşd 13 6 2 5 36 – 35 20p
7. Sportul Şimleu 13 5 2 6 23 – 27 17p
8. Cetate Almaşu 14 4 3 7 26 – 32 15p
9. Meseşul Treznea 14 5 0 9 19 – 47 15p
10. Gloria Bobota 13 3 2 8 16 – 35 11p
11. CS Crasna 13 1 1 11 14 – 49 4p
Etapa a XVII-a se va juca miercuri, 1 mai, de ora 15.00 (juniorii) şi 17.00 (seniorii) după programul: AS Chieşd – Benfica Ileanda, Gloria Bobota – Cetatea Almaşu, Meseşul Treznea – Someşul Gâlgău, Flacăra Halmăşd – Rapid Jibou, Sportul Şimleu – CS Crasna, Barcău Nuşfalău stă
Etapa a XVIII-a se va juca sâmbătă, juniorii (ora 11.00) şi seniorii (13.00), după programul: Flacăra Halmăşd – Gloria Bobota, Sportul Şimleu – Meşesul Treznea, CS Crasna – AS Chieşd, Barcău Nuşfalău – Cetatea Almaşu, Rapid Jibou – Dumbrava Gâlgău, Benfica Ileanda stă

Alte articole

Leave a Comment