Bronz pentru echipa de lupte libere de la CSS Zalău

După ce la finalul anului trecut, echipa de lupte libere a Clubului Sportiv Şcolar Zalău a devenit vicecampioană naţională la juniori I, zilele trecute, luptătorii pregătiţi de Gheorghe Panc au obţinut o nouă performanţă. De această dată, rezultatul a fost obţinut la Campionatul Naţional de la la Târgu Mureş, unde reprezentanţii CSS Zalău au cucerit medalia de bronz.

Faţă de echipa ce a cucerit argintul în 2018, s-au mai regăsit puţini juniori, ceilalţi fiind cadeţi. Cu toate acestea, evoluţia sălăjenilor a fost notabilă, iar elevii antrenorului Gheorghe Panc au reuşit să urce pe podium la final.

Titlu de campioană naţională a fost câştigat de echipa comună a cluburilor CSS Târgu Mureş şi ACS Fasok Odorheiu Secuiesc, iar pe locul secund s-a situat echipa comună a cluburilor CSM Oneşti şi CSM Reşiţa.

La lupte greco-romane, titlul național a fost adjudecat de CSS Bacău, iar la lupte feminine, s-au impus sportivele de la CSM Craiova și CSM Drobeta Tr.Severin.

CSS Zalău: Paul Orosz (cat. 57 kg), Flaviu Sarca (cat. 61 kg), Sergiu Pop (cat. 65 kg), Mihai Ghicean (cat. 65 kg), Răzvan Bojan (cat. 70 kg), Emanuel Oros (cat. 74 kg), Cristian Trif (cat. 79 kg), Antonio Chiba (cat. 86 kg), Vasile Moldovan (cat. 92 kg), Simion Pop (cat. 97 kg), Gabriel Săuca (cat. 125 kg) şi Darius Puşcaş (cat. 125 kg).