Barcău Nuşfalău, învinsă la scor de Olimpia Satu Mare

Vicecampioana judeţului Sălaj la fotbal, CS Barcău Nuşfalău, a susţinut sâmbătă dimineaţa, pe teren propriu, al treilea joc de verificare din această vară, adversară fiind formaţia din Liga a III-a, Olimpia Satu Mare.

Antrenorul Adrian Damian a alcătuit o formulă de start din care au făcut parte doar patru seniori, restul fiind jucători tineri, unii chiar juniori născuţi în 1996 şi 1997. Şi oaspeţii, pregătiţi de fostul stelist Tiberiu Csik, au avut în fomula de start şi câţiva jucători noi, însă diferenţa dintre cele două echipe a fost una destul de mare. Scorul final al partide ia fost 8 – 1 în favoarea oaspeţilor, după ce aceştia au condus şi la pauză cu 4 – 1. Scorul a fost deschis după numai 12 minute de joc de Ciprian Prodan, pentru ca două minute mai târziu, Andrei Glodean să majoreze avantajul Olimpiei. Adrian Marinaş a marcat pentru 3 – 0 în minutul 39, iar în minutul 41 Ionuţ Vasarhely, fostul jucător al Viitorului, a marcat golul de onoare pentru Barcău Nuşfalău. Scorul primei părţi avea să-l stabilească Gabriel Roatiş, în minutul 42. După revenirea de la vestiare, Alexandru Botoş a reuşit hattrick-ul, marcând în minutele 50, 55 şi 58, iar un minut mai târziu, Petre Hanus a stabilit scorul final, 1 – 8.