Au crescut sansele

Au crescut sanseleSala Sporturilor din Zalau a gazduit sambata partida dintre VM Remat CSS Zalau si CSS LAPI Dej, meci in care voleibalistii antrenati de Mircea Spatacean i-au invins fara probleme pe juniorii dejeni cu scorul de 3 – 0. Daca in primul set scorul a fost ceva mai strans, iar diferenta de la final a fost de cinci puncte, in setul trei, Kovacs si compania s-au impus la o diferenta de 10 puncte. Cu aceasta victorie, Remat CSS Zalau are 29 de puncte acumulate, fiind la egalitate de puncte cu Unirea Dej si cu U Cluj. In ultima etapa, care va avea loc la finele acestei saptamani, zalauanii vor evolua in deplasare, la Explorari Baia Mare, unde, chiar si in cazul unei infrangeri la diferenta de un singur set, au sanse la evitarea barajului. Tot in ultima etapa, U Cluj va evolua in deplasare la Ramnicu Sarat.

VM Remat CSS Zalau: Briscan, Kovacs, Macicasan, Cristudor, Stoian si Tadici – libero. A mai evoluat Verdes.