40 de sălăjeni s-au întrecut la „Cupa Codiflor” de beachvolley

Terenul de volei cu nisip din Parcul Central al municipiului a găzduit duminică prima ediţie a „Cupei Codiflor” la beachvolley. Turneul a fost rezervat tinerilor cu vârsta de până la 19 ani, fiind înscrişi 40 de participanţi.
Toate meciurile s-au disputat după sistemul „două victorii din trei seturi”, fiecare parţial jucându-se până la 15.
În urma disputării partidelor, desfăşurate în sistem eliminatoriu, pe primul loc s-a situat perechea formată din Thomas Florean şi David Crişan, în timp ce poziţia secundă a fost ocupată de Bogdan Porumb şi David Ţârlea. Locul trei a fost ocupat de cuplul alcătuit din Sebastian Matiş şi Bogdan Spin.
În viitor, se intenţionează organizarea unui campionat de minifotbal, dar şi a unui turneu de tenis cu piciorul, ambele urmând să poarte aceeaşi denumire, „Cupa Codiflor”.
Organizatorii evenimentului de duminică au acordat tricouri şi medalii pentru primele patru echipe ale turneului.