20 de echipe participante la ediţia din acest an a „Memorialul Radu Gog”

Revenită după doi ani de pauză cauzată de pandemia de Covid-19, competiţia organizată în memoria fostului arbitru Radu Gog, s-a desfăşurat la finalul săptămânii trecute. „Memorialul Radu Gog” a ajuns în acest an la ediţia cu numărul 17, organizată la trei categorii: juniori, open şi old-boys, înscriindu-se 20 de echipe.

La categoria open s-au înscris 12 echipe: ACS Rechinii, Tenaris, Venus Giurtelec, Brothers Team, TDI, Dream Team, ACS Dia Guard, ACS Cavalerii, Unirea Mirşid, Regina Dacica, Sport Activ şi Boldor Florex Hida. Patru formaţii s-au aliniat la startul competiţiei de old-boys: Ady Com, Tenaris Old-Boys, Vulturii Dej şi Măgura Şimleu, iar la juniori: TDI Junior, ACS Bănişor-Peceiu Spartacus, Băieţii Buni şi VZDL.

În urma partidelor disputate, categoria open a fost câştigată de Dia Guard Divino, care a învins în finală pe Boldor Florex Hida. Ady Com a fost câştigătoarea categoriei old-boys, învingând în finală pe Vulturii Dej, iar la juniori s-a impus echipa VZDL.

La fel ca la ediţiile anterioare, şi în acest an a fost organizată o tombolă cu premii, bani strânşi fiind donaţi familiei regretatului arbitru.

2 Thoughts to “20 de echipe participante la ediţia din acest an a „Memorialul Radu Gog””

1. […] Revenită după doi ani de pauză cauzată de pandemia de Covid-19, competiţia organizată în memoria fostului arbitru Radu Gog, s-a desfăşurat la finalul săptămânii trecute. „Memorialul Radu Gog” a ajuns în acest an la ediţia cu numărul 17, organizată la trei categorii: juniori, open şi old-boys, înscriindu-se 20 de echipe. La categoria open s-au înscris 12 echipe: ACS Rechinii, Tenaris, Venus Giurtelec, Brothers Team, TDI, Dream Team, ACS Dia Guard, ACS Cavalerii, Unirea Mirşid, Regina Dacica, Sport Activ şi Boldor Florex Hida. Patru formaţii s-au aliniat la startul competiţiei de… Citeste mai mult […]

2. […] Revenită după doi ani de pauză cauzată de pandemia de Covid-19, competiţia organizată în memoria fostului arbitru Radu Gog, s-a desfăşurat la finalul săptămânii trecute. „Memorialul Radu Gog” a ajuns în acest an la ediţia cu numărul 17, organizată la trei categorii: juniori, open şi old-boys, înscriindu-se 20 de echipe. La categoria open s-au înscris 12 echipe: ACS Rechinii, Tenaris, Venus Giurtelec, Brothers Team, TDI, Dream Team, ACS Dia Guard, ACS Cavalerii, Unirea Mirşid, Regina Dacica, Sport Activ şi Boldor Florex Hida. Patru formaţii s-au aliniat la startul competiţiei de…  » Mai multe detalii […]