Zalăul, pe podium la cursa spartană din Cehia

Sportivii din cadrul Spartan Training Group Zalău au pus Sălajul pe harta unora dintre cele mai dificile probe de alergare din Europa. Echipa STG a participat zilele trecute la la cursa „Beast”, aceasta fiind ultima etapa din Campionatul European Regional desfășurat în Cehia și la care au participat sportivi din Polonia, Ucraina, Ungaria, Slovacia, Cehia și România.

Echipa STG-Zalău a obținut locul 1, iar la categoria „Age Group individual”, antrenorul Cosmin Pașca a obținut locul 3. La femei, zălăuanca Victoria Mureșan s-a clasat pe locul 4, Ioana Azimi-Anaraki a obținut locul 5, iar Raluca Moldovan a ocupat poziția 7. La Campionatul European Regional, zălăuanul Cosmin Pașca a obținut locul 3 în întrecerea pentru bărbați, iar la femei, Victoria Mureșan a ocupat locul 2, Ioana Azimi-Anaraki a obținut locul 3, iar Raluca Moldovan s-a clasat pe poziția a șasea.

Sursa foto: Spartan Training Group Zalău