Spartanii din Zalău, din nou pe podium

Echipa Spartan Training Group Zalău impresionează din nou prin rezultatele obținute. Zilele trecute, sportivii zălăuani antrenați de „nebunul” fain Cosmin Pașca au participat la ultima competitie Spartan Race din acest an, care a avut loc la Sovata. Potrivit lui Cosmin, a fost o zi foarte încărcată din toate punctele de vedere, participând la toate probele din concurs : Super, Sprint, Trail și Kids. „Îi felicităm încă o dată pe toți membrii echipei pentru sacrificiul lor din acest an și le mulțumim pentru fiecare picătură de sudoare pusă în joc. Sunteți toți niște eroi”, este mesajul coordonatorului STG Zalău, Cosmin Pașca.

Pe echipe, STG Zalău a ocupat locul III în alergarea „Super” pe distanța de 11,6 kilometri (traseu cu o diferență de nivel de 610 metri și cu 28 de obstacole). Pe primul loc în echipă s-a situat Cosmin Pașca (1h19’40”), pe locul doi s-a clasat Cristi Nechita (1h33’16”), iar pe locul trei s-a poziționat Lucian Milaș (1h39’16”). Au urmat Horațiu Mitea, Sandu Costea, Cătălin Marian, Adrian Chichișan și Andrei Dari. La proba „Elite Women”, zălăuanca Ioana Azimi-Anaraki s-a clasat pe locul 6 ( 1h51’20”). La cursa „Trail” de 13 kilometri, Ioana a ocupat locul I. Felicitări Cosmin Pașca, felicitări tuturor spartanilor!

SURSA FOTO: Facebook STG Zalău

One Thought to “Spartanii din Zalău, din nou pe podium”

1. […] Echipa Spartan Training Group Zalău impresionează din nou prin rezultatele obținute. Zilele trecute, sportivii zălăuani antrenați de „nebunul” fain Cosmin Pașca au participat la ultima competitie Spartan Race din acest an, care a avut loc la Sovata. Potrivit lui Cosmin, a fost o zi foarte încărcată din toate punctele de vedere, participând la toate probele din concurs : Super, Sprint, Trail și Kids. „Îi felicităm încă o dată pe toți membrii echipei pentru sacrificiul lor din acest an și le mulțumim pentru fiecare picătură de sudoare pusă în joc. Sunteți… Citeste mai mult […]