Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Sălaj au pus în executare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis pe numele unui zălăuan de 38 de ani, în cursul zilei de 19 iunie. Magistrații din cadrul Judecătoriei Zalău l-au condamnat la pedeapsa cu închisoarea pentru o perioadă de un an și șapte luni, după ce a săvârșit infracțiunea conducerii unui vehicul fără permis de conducere.
În acest sens, zălăuanul a fost predat polițiștilor din cadrul Centrului de Reținere și Arestare Preventivă, în vederea introducerii acestuia într-un penitenciar.