Sportul Şimleu a pierdut la limită ultimul amical al iernii

Pentru Sportul Şimleu a fost al şaselea amical din perioada de pregătire, formaţia de la poalele Măgurii înregistrând o victorie, o remiză şi patru înfrângeri.

Rezultatele echipei Sportul Şimleu din amicale: Unirea Ungheni – Sportul Şimleu 3 – 1, Sportul Şimleu – Victoria Carei 0 – 5, Sticla Arieşul Turda – Sportul Şimleu 0 – 1, Viitorul Cluj – Sportul Şimleu 0 – 0, Minaur Baia Mare – Sportul Şimleu 3 – 1 şi Lotus Băile Felix – Sportul Şimleu 1 – 0.

În primul meci oficial din acest an, Sportul Şimleu va întâlni în deplasare CA Oradea. Meciul este programat sâmbătă, la ora 15, pe Stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea.

Sportul Şimleu: Sipos Jozsef – Pedro Roberto, Paul Pop, Cătălin Pop, Mihai Cohan, Vlad Lujerdean, George Pop, Luigi Pop, Adelin Neaga, Gueye Mansour şi Răzvan Pop. Au mai evoluat: Paul Cosma – Emanuel Seran, Valentino Tafa, Marc Lukacs, Alex Jula, Andrei Jula, Raul Baciu, Lazăr Zoltan şi Cătălin Pop jr. Antrenor: Dacian Nastai

One Thought to “Sportul Şimleu a pierdut la limită ultimul amical al iernii”

1. […] Având în vedere că la finalul acestei săptămâni este programată reluarea campionatului Ligii a III-a de fotbal, Sportul Şimleu a susţinut sâmbătă ultimul joc de verificare al iernii. Echipa pregătită de Dacian Nastai a întâlnit, în deplasare, Lotus Băile Felix, echipă aflată pe locul patru în seria a X-a, la cinci puncte în faţa Zalăului. Sportul Şimleu a cedat cu 1 – 0, unicul gol al partidei fiind marcat din lovitură de pedeapsă, în repriza secundă. Pentru Sportul Şimleu a fost al şaselea amical din perioada de pregătire,  » Mai multe detalii […]