Victorie importantă obţinută sâmbătă după-amiaza de SCM Zalău, pe terenul celor de la Lotus Băile Felix, echipă situată pe locul trei în clasament. Echipa pregătită de Dorin Toma şi Alexandru Pop s-a impus cu scorul de 2 – 1, după ce gazdele au condus la pauză cu 1 – 0. Alexandru Pintea a marcat pentru Lotus Băile Felix în minutul 39, iar în minutul 77, Alexandru Sorian a restabilit egalitatea cu un eurogol, un şut de la aproximativ 25 de metri, mingea lovind transversala înainte să pătrundă în poartă. Golul victoriei zălăuane a fost înscris de Sergiu Negruţ, în minutul 90+3, SCM Zalău apropiindu-se la patru puncte de play-off în urma acestui succes.
Tot în cadrul etapei de sâmbătă, Sportul Şimleu a cedat cu 7 – 1 pe terenul liderului, Minaur Baia Mare.

One Thought to “SCM Zalău s-a impus la Lotus Băile Felix şi speră din nou la calificarea în play-off”

Bravo lor la jucători și la antrenori rezultatul obținut de ei e a jucătorilor nu a marelui manager de la scm Zalău Pașca marius el nu are habar cum nu a avut și de antrenorat el trebuie sa plece de la club demisia pasca pleacă