SCM Zalău s-a impus în penultimul amical al iernii

După patru amicale în care a înregistrat două înfrângeri şi două remize, SCM Zalău a obţinut miercuri o nouă victorie, a treia în jocurile de verificare din această iarnă. Elevii antrenaţi de Marius Paşca şi Alexandru Pop au câştigat cu scorul de 2 – 0 partida susţinută în deplasare, împotriva formaţiei din Liga a IV-a Satu Mare, Recolta Dorolţ.

La pauză, formaţia zălăuană a avut avantaj minim pe tabelă, 1 – 0 graţie reuşitei lui Cristin  Jalbă, din minutul 40, care a înscris după o lovitură de colţ. La cinci minute de la reluare, SCM şi-a majorat avantajul prin Mihai Petra.

Pentru formaţia zălăuană a fost penultimul amical al iernii, ultimul fiind programat sâmbătă, de la ora 13, la Târgu Mureş, împotriva celor de la Unirea Ungheni.

SCM Zalău: Miron (min. 45, A. Pop) – Vişan (min. 45, F. Pop), Dulap (min. 60, Kis), Jalbă, Iustin (min. 60, Cohan), Duma (min. 70, Forna), Onicaş (min. 70, Cubaş), Calugher (min. 70, Cozma), Jula (min. 45, Culda), Istrate şi Petra. Antrenori: Marius Paşca (principal) şi Alexandru Pop (secund)

2 Thoughts to “SCM Zalău s-a impus în penultimul amical al iernii”