HC Zalău, fără reacție pe terenul Cisnădiei

Primul meci din seria ultimelor patru jocuri pe care HC Zalău le va susține în acest an a avut loc pe terenul echipei Măgura Cisnădie, o formație ce evoluează în cupele europene, dar care ocupa locul 9 înaintea partidei cu Zalăul. Formația condusă de Gheorghe Tadici a avut un debut surprinzător de meci, conducând cu 2 – 0 pe tabelă, după reușitele lui Moisin și Lazic. Au urmat, însă, două eliminări consecutive în tabăra zălăuană, iar Cisnădie s-a desprins la 6 – 3 în minutul 8. A fost exact ceea ce le trebuia gazdelor pentru a scăpa de toate emoțiile privind obținerea victoriei, fiindcă până la final, Zalăul nu a mai putut restabili egalitatea, iar Cisnădie s-a desprins tot mai mult pe tabelă. 17 – 9 a arătat tabela la pauză, iar scorul final a fost 30 – 22, rezultat în urma căruia, Măgura Cisnădie a urcat pe poziția a șaptea, cu 10 puncte, în timp ce Zalăul rămâne pe penultima poziție, cu 6 puncte.

Pentru HC Zalău urmează duelul de pe teren propriu cu CSM Slatina, programat în 9 decembrie, iar în 22 decembrie, zălăuancele vor evolua tot pe teren propriu, urmând să primească vizita echipei SCM Râmnicu Vâlcea.

3 Thoughts to “HC Zalău, fără reacție pe terenul Cisnădiei”

1. […] Primul meci din seria ultimelor patru jocuri pe care HC Zalău le va susține în acest an a avut loc pe terenul echipei Măgura Cisnădie, o formație ce evoluează în cupele europene, dar care ocupa locul 9 înaintea partidei cu Zalăul. Formația condusă de Gheorghe Tadici a avut un debut surprinzător de meci, conducând cu 2 – 0 pe tabelă, după reușitele lui Moisin și Lazic. Au urmat, însă, două eliminări consecuvite în tabăra zălăuană, iar Cisnădie s-a desprins la 6 – 3 în minutul 8. A fost exact ceea… Citeste mai mult […]

2. […] Primul meci din seria ultimelor patru jocuri pe care HC Zalău le va susține în acest an a avut loc pe terenul echipei Măgura Cisnădie, o formație ce evoluează în cupele europene, dar care ocupa locul 9 înaintea partidei cu Zalăul. Formația condusă de Gheorghe Tadici a avut un debut surprinzător de meci, conducând cu 2 – 0 pe tabelă, după reușitele lui Moisin și Lazic. Au urmat, însă, două eliminări consecuvite în tabăra zălăuană, iar Cisnădie s-a desprins la 6 – 3 în minutul 8.  » Mai multe detalii […]