Flacăra arde pe fotoliul de lider până la primăvară

Derby-ul campionatului Ligii a IV-a Sălaj, dintre Flacăra Halmăşd şi CS Barcău Nuşfalău, s-a încheiat cu victoria echipei din Halmăşd, Flacăra impunându-se cu 3 – 1, pe teren propriu. Majoritatea golurilor s-au înscris în repriza secundă, scorul pauzei fiind 1 – 0, prin reuşita lui Marcel Mureşan. Codruţ Ardelean a restabilit egalitatea în minutul 60, dar Halmăşdul a mai marcat de două ori până la final, două goluri în decurs de patru minute şi s-a reinstalat în fotoliul de lider până la primăvară, când este programată prima etapă din retur.
Rapid Jibou a încheiat turul pe poziţia secundă, cu 22 de puncte acumulate, câştigând cu 4 – 0 disputa de pe teren propriu cu Gloria Bobota. La pauză scorul era 1 – 0, prin golul marcat de Romulus Gherman, iar după pauză acesta a reuşit dubla, iar celelalte două goluri au fost marcate de Alexandru Turcu şi Cristian Ţurcaş.
Supriza etapei s-a produs la Gâlgău, unde Dumbrava din localitate a terminat doar la egalitate peteren propriu, în faţa echipei Cetate Almaşu, scor 1 – 1, ambele goluri fiind marcate în prima repriză.
Meseşul Treznea a contabilizat a patra victorie din acest sezon, câştigând cu scorul de 6 – 2 partida cu „lanterna roşie” CS Crasna, după ce la pauză scorul era egal, 2 – 2.
Rezultatele şi marcatorii etapei a XI-a :
Dumbrava Gâlgău – Cetatea Almaşu 1 – 1 (1 – 1)
Au marcat: Florin Sestraş (min. 8), respectiv Dragoş Toader (min. 23)
Sportul Şimleu – Benfica Ileanda 2 – 3 (1 – 2)
Au marcat : Emil Şimon (min. 10) şi Mihai Tătar (min. 70), respectiv Lucian Ardelean (min. 16) şi Cosmin Bene (min. 42, 78)
Rapid Jibou – Gloria Bobota 4 – 0 (1 – 0)
Au marcat: Romulus Gherman (min. 25, 50), Alexandru Turcu (min. 60) şi Cristian Ţurcaş (min. 64)
Meseşul Treznea – CS Crasna 6 – 2 (2 – 2)
Au marcat: Toth Karoly (min. 7, 28), Ionuţ Iacob (min. 52, 56), Vlad Lăcătuş (min. 58) şi Mihai Pocol (min. 87), respectiv Ştefan Nicoară (min. 5) şi Călin Pop (min. 30)
Flacăra Halmăşd – CS Barcău Nuşfalău 3 – 1 (1 – 0)
Au marcat : Marcel Mureşan (min. 8), Adrian Dregan (min. 72) şi Garbacz Szilard (min. 74), respectiv Codruţ Ardelean (min. 60)