Handbal Club Zalău revine pe teren propriu la finalul acestei săptămâni, urmând să întâlnească duminică, începând cu ora 11, CSM Cetate Devatrans, formaţie revenită în Liga Naţională după o pauză de un sezon. Ultima partidă oficială dintre cele două formaţii s-a înregistrat în martie 2015, când echipa lui Tadici s-a impus cu 25 – 24 pe terenul formaţiei conduse de Marian Muntean.
HC Zalău vine după două victorii consecutive, obţinute în faţa Craiovei şi Universităţii Cluj, iar handbalistele de la poalele Meseşului iau în calcul doar varianta succesului şi în jocul de duminică.
CSM Cetate Devatrans ocupă penultimul loc în Liga Naţională, înregistrând o singură victorie şi şapte înfrângeri în primele opt etape.
Preţul unui bilet la meciul de duminică este de 5 lei.

2 Thoughts to “După o pauză de un sezon, HC Zalău şi CSM Cetate Devatrans se reîntâlnesc în Liga Naţională”

1. Le da Tadici pe cocoasa cat intra la ce bucurie are el sa se intalneasca cu ala de la Deva si antrenorul strain de acolo… In sfarsit ,golaveraj pozitiv pt HCZalau.