Voleibalistii (juniori I) Au invins fara probleme Blajul

Magazin Salajean 24 octombrie 2006 0

Voleibalistii (juniori I) Au invins fara probleme BlajulCSS Zalau – CSS Blaj 3 – 0 (14, 17, 13)

Voleibalistii (juniori I) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau au invins duminica, in ultima partida din turul Campionatului National, formatia CSS Blaj cu scorul de 3 – 0. A fost o partida dominata de la un capat la altul de elevii antrenati de Vasile Ilies si Iuliu Briscan, care si-au trecut in cont cea de-a doua victorie in acest sezon. Primul succes l-au obtinut in urma cu doua saptamani, cand Tadici & Co au invins la Cluj formatia CSS Viitorul Cluj cu scorul de 3 – 0. In primul set al partidei de duminica, oaspetii s-au tinut dupa zalauani pana la scorul de 5 – 4, dupa care diferenta de scor a crescut, scorul final devenind 25 – 14. Nici in setul doi formatia din Blaj nu a rezistat prea mult, tinand pasul pana la scorul de 11 – 9, scor de la care zalauanii au punctat decisiv, impunandu-se cu 25 – 17. Setul trei a fost castigat cel mai usor de Tadici & Co, care nu le-au dat posibilitatea oaspetilor sa ajunga decat pana la 13, scorul final fiind 25 – 13. Returul va incepe peste doua saptamani, cand juniorii I vor intalni pe teren propriu CSS 2 Baia Mare.

CSS Zalau: Vlad Pintea, Vlad Iancu, George Tadici, Alexandru Onute, Chis Gabriel si Mocan Cristian. Au mai intrat: Radu Predescu si Dan Remes.