Victorie fara emotii

Magazin Salajean 13 martie 2007 0

Voleibalistii de la Phoenix Simleu Silvaniei si-au trecut in cont la finalul saptamanii trecute cel de-al zecelea succes consecutiv. Echipa antrenata de Faur Dorian a invins in deplasare formatia CSS NIRO Guard Bucuresti, cu scorul de 3 – 0, in numai 49 de minute. Cea mai mare diferenta de scor s-a inregistrat in primul set, cand Abraham si compania s-au impus cu scorul de 25 – 12. In setul doi, gazdele au reusit sa castige 18 puncte, iar in setul trei, diferenta s-a marit din nou, simleuanii castigand cu scorul de 25 – 15. Urmatoarul meci pentru Phoenix Simleu Silvaniei va avea loc peste doua saptamani, in deplasare, la Rapid Bucuresti. In celalalt meci al etapei, Universitatea Timisoara a invins pe teren propriu formatia Rapid Bucuresti, cu scorul de 3 – 2.