Victorie doar pentru juniorii A

Magazin Salajean 19 mai 2008 0

Victorie doar pentru juniorii A Cele doua echipe de juniori republicani de la FC Zalau au sustinut joi in deplasare restanta cu Arsenal Baia Mare. Asa cum era de asteptat, doar echipa pregatita de Zoli Ardelean a reutit sa se impuna in fata baimarenilor, pe care i-au invins cu scorul de 3 – 2, dupa ce la pauza era 1 – 1. Doua din cele trei goluri zalaune au fost marcate de Andrei Nertan, iar unul de Bogdan Filip, din lovitura de pedeapsa. Juniorii pregatiti de Dan Lucaciu au pierdut cu scorul de 3 – 1, dupa ce baimarenii conduceau si la pauza cu scorul de 1 – 0. Golul echipei zalauane a fost inscris de Bogdan Ember. Antrenorul Lucaciu a precizat ca meciul s-a pierdut in ultimele cinci minute, in urma a doua greseli grave ale portarului Chis. Juniorii de la FC Zalau nu au evoluat in etapa de ieri, fiindca adverasara acestora, Tisa Sighetul Marmatiei s-a retras din campionat. Ambele meciuri au fost castigate la masa verde de zalauni. Urmatorul meci pentru echipele antrenate de Ardelean si Lucaciu va avea loc la finalul acestei saptamani, cand vor intalni in deplasare Olimpia Satu Mare. In urma acestor rezultate, juniorii A se afla pe locul 7, cu 50 de puncte acumulate, in timp ce juniorii B ocupa pozitia a 14-a, cu 21 de puncte acumulate.