Victorie categorica in fata dejenilor

Magazin Salajean 3 decembrie 2008 0

CSS Zalau – CSS LAPI Dej 3 – 0 (15, 17, 30)

Voleibalistii (juniori II) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau au castigat destul de usor partida sustinuta duminica, pe teren propriu, in fata echipei CSS LAPI Dej. Scorul final al meciului a fost 3 – 0 pentru zalauani, insa ultimul set a fost foarte disputat, CSS Zalau castigand abia in prelungiri. In setul trei am facut multe greseli la serviciu si la preluare, insa, pana la urma, importanta este victoria. Trebuie sa castigam in ultima etapa la Baia Mare, a precizat profesoara Georgeta Dobrota. Ultima etapa va avea loc peste doua saptamani.

CSS Zalau: Mihai Ciupe, Alexandru Crisan, Andrei Tomas, Ovidiu Muresan, Florin Ciobanu, Adrian Pop, Raul Mastan, Sergiu Pop, Mihai Bogdan, Norbert Boros, Adrian Pantea si Razvan Meisaros. Antrenor: prof. Georgeta Dobrota.