Victorie categorica in Cupa Romaniei

Magazin Salajean 7 noiembrie 2008 0

Volei Club Remat a dispus cu scorul de 3 – 0, pe teren propriu, de nou promovata Torpi Tg. Mures, intr-un meci contand din turul primei faze a Cupei Romaniei

Partida dintre cele doua grupari a avut loc miercuri dupa-amiaza, in Sala Sporturilor din Zalau. Jocul a fost la discretia zalauanilor, care s-au impus in primul set la o diferenta de sase puncte (25 – 19). Si setul doi a fost castigat la fel de usor, scorul final fiind 25 – 20. Setul al treilea s-a incheiat cel mai repede, voleibalistii antrenati de Dragan Djordevic si Aurel Vlaicu castigand cu scorul de 25 – 13. Returul primei faze va avea loc miercurea viitoare, la Targu Mures. Pana atunci insa, gruparea de la poalele Mesesului se va deplasa la Piatra Neamt, unde va intalni maine dupa-amiaza formatia locala, LPS Piatra Neamt.

Programul complet al etapei:

LPS Piatra Neamt – VC Remat Zalau, Torpi Tg. Mures – Dinamo Bucuresti, Constam Buzau – Unirea Dej, Stiinta Bacau – Rapid Bucuresti. S-a disputat in devans: Explorari Baia Mare – Tomis Constanta 1 – 3.

1. Tomis Constanta 7 7 0 21 – 3 14p

2. Explorari Baia Mare 7 5 2 18 – 12 12p

3. Constam Buzau 6 5 1 18 – 6 11p

4. VCM-LPS Piatra Neamt 6 5 1 15 – 6 11p

5. Dinamo Bucuresti 6 4 2 14 – 8 10p

6. Steaua Bucuresti 6 3 3 10 – 11 9p

7. VC Remat Zalau 6 2 4 10 – 13 8p

8. U Cluj 6 2 4 9 – 14 8p