Una calda, alta rece pentru Favorit Crasna

Magazin Salajean 19 februarie 2007 0

CS Favorit Crasna a sustinut la finalul saptamanii trecute doua partide de verificare. Primul meci a avut loc vineri, la Carei, impotriva formatiei locale Victoria, iar al doilea a avut loc sambata, la Crasna, impotriva echipei Ardudeana Ardud. In partida de la Carei, antrenorul Vasile Stancel nu a putut conta pe doi jucatori de baza, portarul Banto si mijlocasul Toth. In minutul 20 al partidei, Crasna a ramas si fara cel de-al doilea portar, Moldovan, care s-a accidentat grav, nemaiputand continua partida, locul sau fiind luat de juniorul Kovacs. Dupa prima repriza, in care jucatorii antrenati de Vasile Stancel nu au practicat un joc prea bun, gazdele au condus cu scorul de 3 – 0. Partea a doua a fost mai reusita pentru Favorit, care a si marcat de doua ori, fiind la un pas chiar de a egala situatia de pe tabela. N-a fost sa fie, deoarece tot gazdele au marcat ultima data, iar scorul final a fost 4 – 2 pentru Victoria Carei. Pentru Crasna au marcat: Cozma si Ilies. Antrenorul echipei Crasna a acuzat la final jocul dur pe care l-au practicat jucatorii din Carei.

Favorit Crasna: Moldovan, Crisan, Cocorascu, Mih, Cozma, Sabau, Pintea, Mica, Capalnean, Costea si Csalanos. Au mai evoluat: Kovacs, Pet