Un singur meci cu prelungiri

Magazin Salajean 5 august 2008 0

Un singur meci cu prelungiriLa finalul saptamanii trecute a avut loc faza a doua a editiei 2009 – 2010 a Cupei Romaniei la fotbal, in care au avut loc opt meciuri. Dintre acestea, intr-un singur meci a fost nevoie de prelungiri pentru a se decide echipa castigatoare, la cel dintre Rabexim Almas si Unirea Hereclean, in care scorul a fost 3 – 3 dupa cele 90 de minute. In cele doua reprize de prelungiri, echipa din Almas a mai inscris de trei ori si a castigat partida. Meciul dintre Gloria Ban si Flacara Halmasd a fost castigat la masa verde de formatia din Ban, fiindca echipa din Halmasd nu s-a prezentat la meci. Tot la masa verde au castigat si cei de a Venus Borla, deoarece Olimpic Bocsa, care a fost gazda meciului, nu a asigurat asistenta medicala.