Trei zile de fotbal

Magazin Salajean 23 august 2007 0

Trei zile de fotbalNu mai putin de patru terenuri de fotbal din Salaj vor gazdui editia a III-a a Cupei Viitorul, Stadionul Municipal, Stadionul de la Unitatea Militara, Stadionul din Crasna si Stadionul din Simleu Silvaniei. O competitie in care sunt angrenati aproximativ 800 de copii, de la 44 de cluburi din tara. Acest turneu are loc cu sprijinul Consiliului Judetean Salaj, Primaria Zalau, Asociatia Judeteana de Fotbal Salaj, directia Judeteana pentru Sport Salaj, Inspectoratul Scolar Judetean Salaj, dar si cu ajutorul unor sponsori.

Grupele si programul meciurilor din grupe:

Categoria 1993: grupa A – Viitorul Zalau, CFR Cluj, Ajax Coruna, Juniori Mures; grupa B – Steaua Bucuresti, CFR Cluj 93, Inter Baia Mare, Calor Timisoara; grupa C – U Cluj, Scoala de Fotbal Viorel Moldovan, Atletic Satu Mare, FC Brasov; grupa D – Olimpia Satu Mare, Banatul Timisoara, Kinder Mures, Unirea Dej.

Joi, 23.08.2007:

ora 08:00 – Steaua Bucuresti – Calor Timisoara

09:00 – Viitorul Zalau – Junior Mures

09:10 – U Cluj – FC Brasov

10:10 – CFR Cluj – Ajax Corunca

10:20 – CFR Cluj 93 – Inter Baia Mare

11:30 – Viorel Moldovan – Atletic Satu Mare

12:40 – Olimpia Satu Mare – Unirea Dej

13:00 – Juniori Mures – Ajax Corunca

14:10 – Banatul Timisoara – Kinder Mures

14:30 – Calor Timisoara – Inter Baia Mare

15:20 – FC Brasov – Atletic Satu Mare

16:00 – U Cluj – Viorel Moldovan

Vineri, 24.03.2007:

ora 08:00 – Viitorul Zalau – CFR Cluj

08:00 – CFR Cluj 93 – Calor Timisoara

09:00 – Unirea Dej – Kinder Mures

09:10 – Inter Baia Mare – Steaua Bucuresti

Viorel Moldovan – FC Brasov

10:10 – Olimpia Satu Mare – Banatul Timisoara

10:20 – Atletic Satu Mare – U Cluj

11:30 – CFR Cluj – Juniori Mures

12:40 – Ajax Corunca – Viitorul Zalau

16:00 – Unirea Dej – Banatul Timisoara

17:10 – Kinder Mures – Olimpia Satu Mare

Meciurile boldate vor avea loc pe Stadionul Minicipal, meciurile boldate si ingrosate, pe stadionul dela Unitatea Militara, iar celelalte, pe stadionul din Simleu Silvaniei.

Categoria 1995: grupa A – Viitorul Zalau, Juniori Mures, Ajax Corunca; grupa B – Viorel Moldovan, UTA, FC Zalau; grupa C – Inter Sibiu, Mobila Simleu, U Cluj; grupa D – Steaua Bucuresti, Kinder Mures, Tisa Sighet.

Joi, 23.08.2007:

ora 08:00 – Juniori Mures – Ajax Corunca

09:00 – UTA – FC Zalau

10:00 – Mobila Simleu – U Cluj

11:00 – Kinder Mures – Tisa Sighet

12:00 – Viitorul Zalau – Juniori Mures

13:00 – Viorel Moldovan – UTA

14:00 – Inter Sibiu – Mobila Simleu

15:00 – Steaua Bucuresti – Kinder Mures

16:00 – U Cluj – Viorel Moldovan

Vineri, 24.08.2007:

ora 08:00 – CFR Cluj 93 – Calor Timisoara

09:10 – Inter Baia Mare – Steaua Bucuresti

10:20 – Ajax Corunca – Viitorul Zalau

11:20 – FC Zalau – Viorel Moldovan

12:20 – U Cluj – Inter Sibiu

13:20 – Tisa Sighet – Steaua Bucuresti

Toate meciurile vor avea loc pe stadionul de la Unitatea Militara.

Categoria 1997: grupa A – Viitorul Zalau, Sportul Simleu, Ivansuc Cluj, Favorit Crasna, Kinder 98 Mures; grupa B – Kinder Mures, Junior Mures, UTA, Mobila Simleu, Arsenal Bistrita.

Joi, 23.08.2007:

ora 08:00 – Sportul Simleu – Kinder Mures

Junior Mures – Arsenal Baia Mare

09:00 – Ivansuc Cluj – Favorit Crasna

10:20 – UTA – Mobila Simleu

13:00 – Viitorul Zalau – Sportul Simleu

14:20 – kinder Mures – Junior Mures

15:40 – Kinder 98 – Ivansuc Cluj

16:40 – Arsenal Bistrita – UTA

Vineri, 24.08.2007:

ora 09:00 – Viitorul Zalau – Favorit Crasna

Kinder Mures – UTA

10:00 – Sportul Simleu – Ivansuc Cluj

Juniori Mures – UTA

11:00 – Favorit Crasna – Kinder Mures

12:20 – Mobila Simleu – Arsenal Baia Mare

15:00 – Ivansuc Cluj – Viitorul Zalau

16:00 – UTA – Kinder Mures

Sambata, 25.08.2007:

ora 09:00 – Favorit Crasna – Sportul Simleu

Mobila Simleu – Juniori Mures

10:00 – Kinder 98 – Viitorul Zalau

11:20 – Arsenal Baia Mare – Kinder Mures

Categoria 1999: FC Zalau, Inter Sibiu, Markell Oradea, Sportul Simleu, Arsenal Baia Mare, Arsenal Baia Mare, Viitorul Zalau.

Joi, 23.08.2007:

ora 09:00 – FC Zalau – Viitorul Zalau

10:20 – Inter Sibiu – Arsenal Baia Mare

13:00 – Markell Oradea – Sportul Simleu

14:20 – FC Zalau – Inter Sibiu

15:40 – Viitorul Zalau – Sportul Simleu

Vineri, 24.08.2007:

ora 11:00 – Arsenal Baia Mare – Markell Oradea

12:20 – Inter Sibiu – Viitorul Zalau

15:00 – Markell Oradea – FC Zalau

16:00 – Sportul Simleu – Arsenal Baia Mare

18:00 – Inter Sibiu – Markell Oradea

Sambata, 24.08.2007:

ora 10:00 – Viitorul Zalau – Arsenal Bistrita

11:20 – FC Zalau – Sportul Simleu

13:30 – Markell Oradea – Viitorul Zalau

14:30 – Sportul Simleu – Inter Sibiu

15:30 – Arsenal Bistrita – FC Zalau

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »